Image
Image
„Trauma nie jest tym, co ci się przydarzyło. Trauma jest tym, co wydarzyło się w Tobie na skutek tego, co ci się przydarzyło.“

Gabor Maté

Jako certyfikowany terapeuta ISPS  pierwsze doświadczenia w samouzdrawianiu i terapii zdobywałem na sesjach Rebirthingu jeszcze w początkach lat dziewięćdziesiątych. Wtedy zostałem zarejestrowany jako riberter indywidualny. Jednakże czas na pracę jako terapeuta przyszedł znacznie później.
W międzyczasie oprócz pracy zawodowej, pracowałem ze sobą metodą Ney’a, NLP terapią systemową Berta Hellingera i gestalt. W 2009 roku zetknąłem się po raz pierwszy z metodą EFT. W niedługim czasie ukończyłem kurs trenerski w Instytucie EFT i rozpocząłem pracę z klientami. Niemal równolegle trafiłem na metodę WHH i Psychobiologie Subkomórkową, odkrytą i ciągle od 30 lat rozwijaną przez Kanadyjczyka, Granta McFertrige’a, założyciela Instytutu Badań Nad Stanami Szczytowymi ISPS. Spotkanie z odkryciami Granta było dla mnie jak objawienie. Może właśnie dla tego, że jestem z wykształcenia również biotechnologiem i doskonale rozumiem przebieg procesów zachodzących na poziomie subkomórkowym. Cała moja wiedza biologiczna i terapeutyczna poskładała się jak kawałki układanki. To było dla mnie jak powrót do domu po bardzo długiej podróży. Metoda w swojej prostocie, skuteczności i szybkości działania wręcz mnie urzekła. Ostatecznie doprowadziło to do uzyskania certyfikatu terapeuty traumy w tymże instytucie. Swoje kwalifikacje uzupełniłem dodatkowo w zakresie pomocy osobom będącym w kryzysie duchowym, rozpoznawania i diagnozy chorób psychicznych oraz interwencji samobójstw.

Dziś pozostaję do Waszej dyspozycji, gotów dzielić się swoją całą wiedzą i zdobytymi doświadczeniami w tym zakresie.  

Image
Image
Image
Image
Image