Co to jest terapia subkomórkowa?

Wyobraź sobie, że w Twoim ciele jest tylko jedna jedyna komórka (primary cell), która ma świadomość… Cała reszta tego co się dzieje zależy tylko od tego czy jej funkcjonowanie jest prawidłowe. Można to porównać do ogromnej korporacji w której całe oprogramowanie, odpowiedzialne za jej funkcjonowanie jest zainstalowane na jednym serwerze.

Wystarczy, że jeden z programów obsługujących dany dział korporacji zostanie zawirusowany, dział ten przestaje prawidłowo działać. To oczywiste.

Podobnie jest z komórką macierzystą (primary cell). To uszkodzenia w tej komórce powodują, że ciało lub jego poszczególne organy zaczynają niedomagać.

Co ciekawe, komórka ta powstaje już na etapie bruzdkowania zapłodnionej komórki jajowej. Jej, jeśli można tak powiedzieć, „narodziny” są podczas piątego podziału zarodka ludzkiego.

Odkrycia tego dokonali szwedzcy naukowcy. Równolegle istnienie tej komórki i jej rolę odkrył kanadyjski psycholog dr Grant McFertrige. Poszukiwał on przyczyn utracenia u siebie pewnego stanu świadomości, który później nazwał Ścieżką Piękna. Prowadząc przez ponad 30 lat swoje badania zauważył on, że główną przyczyną problemów większości populacji ludzkiej są uszkodzenia powstałe w tej komórce zarówno podczas kolejnych etapów rozwojowych od momentu zapłodnienia poprzez tramę narodzin aż po traumy z życia po narodzinach. Obszarem jego badań była psychologia, biologia molekularna i subkomórkowa i… …szamańskie metody uzdrawiania. Interesował się on wszelkimi rodzajami uzdrawiania od stricte naukowych po ostatnio tak popularne tzw. terapie mocy jak: EFT, EMDR, TIR, TAT, VKD, które tak znacząco wpłynęły na zmianę poglądów wielu terapeutów na temat tego co jest możliwe w zakresie uzdrawiania zarówno fizycznego jak i emocjonalnego.
I w ten oto sposób Grant McFertrige opracował metodę uzdrawiania. Jest to połączenie wiedzy z zakresu fizjologii, biologii subkomórkowej, psychologii oraz… …tak,tak szamanizmu. Jak wspomniano powyżej, bardzo istotnym jest fakt, że dr Mcfertrige zaobserwował również, że komórka ta, to jedyna komórka posiadająca świadomość.

Jest to nasze CoA (Center of Awarnes) – Centrum Świadomości. Posiada ono zdolność widzenia, oczywiście na swój sposób, tego co się dzieje w ciele.

To właśnie ta zdolność do budowania obrazów wnętrza organizmu była wykorzystywana w leczeniu przez szamanów.